ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

BOTULINUM TOXIN

Botulinum Toksin (yaygın bilinen marka adları: Botox, Dysport) bir çeşit kas gevşeticidir.  Estetik amaçlı en çok alın, kaz ayakları ve kaş ortasında kullanılır. Bu bölgelerdeki kırışıklıkların en sık sebebi bu bölgelerdeki mimik kaslarının çok çalışmasıdır. Bu kırışıklıkları azaltmak için kırışmaya sebep olan bu kaslar  Botulinum Toksin ile gevşetilebilir. İstenirse kaşların hafif kaldırılmasına da yardımcı olunur. Bunlar dışında yüzün birçok bölgesinde ve boyunda gençleşme, aydınlanma ve taze ifade için başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

​Botoks uygulamasında uygun dozlar kullanıldığında kırışıklıklar hafifler ancak mimikler yokedilmez. Bu durumda bakışlardaki anlam kaybolmaz, dinç bir görünüme imkan kılınır.

Toksin, 15 dk süren bir müdahale ile uygulanır. Tam etkisini 10 günde gösterir. Bu etki kabaca 3-4 ay sonra azalmaya başlar ve 6. ayda yok olması beklenir. Yaygın inanışın aksine etkisi geçtikten sonra eskisinden daha kötü olunmaz.

Az bilinen diğer toksin kullanım alanları da ciltte aşırı yağlanma ile geniş gözenek şikayeti, diş sıkmaya bağlı çene agrısı ve koltuk altı, avuçiçi ve ayak terlemesine yönelik olandır.İŞLEM SÜRESİ

15-20 saat

SONUÇ GÖRME

5-15 gün

EK SEANS

10-15. günde kontrol

TOPLANTI/CEMİYETE KATILMA

15 gün

DAYANIKLILIK

3-5 ay

RANDEVU AL DOKTORA SOR