ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

YÜZ VE BOYUN GERME

Yüz bölgesi yaşlanması genellikle 30-40 yaşlarında hacim kaybı ile başlar. Çoğu kişide bu yaşlarda henüz çene kontürü kaybolmaz. 45-50 yaşından sonra yüz kemiklerinin de adeta ‘çekerek’ küçülmesi ile beraber yüzdeki tüm dokular gerçek desteklerini kaybederler. Hatlar derinleşir, oluk görünümünü alır. Sarkık dokular burun yanları, çene yanları ve boyunda birikmeye başlar. Boyun cildi sarkması ile çene altındaki açı kaybolur, hindi benzeri bir görüntü ortaya çıkar.

Klasik yüz germe ameliyatı, hastaya daha genç bir görünüm kazandırma amacıyla yapılan, yüzün alt yarısı ve boyun bölgesi kırışıklıları ve sarkmayı azaltan estetik bir operasyondur. Yüz ve boyun germe ameliyatlarında cilt değil, cildin altındaki bağ dokusu daha yüksekteki başlangıç noktasına alınır. Bu yaklaşım, sonuçların hem doğal hem de kalıcı olmasını sağlar. Yüz ve boyun germe operasyonu tek başına yapılabileceği gibi, göz kapağı operasyonu veya orta yüz germe ameliyatı ile birlikte aynı anda yapılabilir.

Ameliyat tam anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3-4 saat sürer. Kesiler genellikle şakak bölgesindeki saçlı deriden başlar, kulağın ön sınırını takip ederek aşağıya doğru iner, kulak memesinin çevresinden dolasarak kulak arkasına geçer ve çok iyi bir şekilde gizlenir. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalınır ve basit ağrı kesiciler alınır.

Çene altına ve kulak önündeki bölgelere yapılan hafif baskılı sargı üç gün sonra çıkarılır. İlk hafta günlük hayatta aktiviteler hafif tutulur ve iki hafta sonra hasta normal hayatına dönebilir.

 


NARKOZ / OPERASYON SÜRESİ

Genel/3-4 sa.

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ

tam narkoz/2-4 saat

İŞE BAŞLAMA SÜRESİ

1. hafta sonunda

AMELİYAT İZİ

Delikler arasındaki ciltte ilk 1-2 ay

RANDEVU AL DOKTORA SOR