ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

BREZİLYA POPOSU

Son yıllarda sıkça duyulan bu terim öncelikle yurtdışında popüler oldu. Günümüzde Güney Amerika ve Karayip Bölgesinde yaşayan halk arasında makbul olan vücut ölçülerine kavuşmak için uygulanan ameliyatlar, bazı A.B.D.’li ünlülerin de sayesinde duyuldu ve talep edilmeye başlandı.

Brazilya Poposu ameliyatı, popoyu kalkık ve diri göstermek için poponun özellikle üst yarısının hacmini artırma tekniğine dayanır. İşlem sırasında karın, bel ve basen bölgesine liposuction yapılır ve alınan yağlar popoya nakledilir. Yapılan 360 derece liposuction sayesinde karnın düzleşmesi, basen çıkıntılarının yuvarlaklaşması ve belin incelerek kavsinin ortaya çıkmasının ardından popoya eklenen hacim sonunda son derece göz alıcı bir vücut şekli elde edilir.

Ameliyat bir liposuction ve yağ enjeksiyonu işlemidir. Tam narkoz altında, küçük 6-7 delikten girilerek yapılır. Ameliyat sırasında vücut bölgeleri ayrıca uyuşturulur. Ameliyattan uyanırken ağrı olmaz. Sonradan başlayacak ağrı “hamlamış” adele ağrısına benzer ve basit ağrı kesiciler ile geçer. 1 hafta kadar yüzüstü yatmak önerilir. 6 hafta sürekli korse giyilir. İşlem sırasında yapılanlar ameliyattan hemen sonra biraz belli olsa da tam belirgin hale gelmesi 3 ay kadar sürer. Bazen poponun tam istenilen şekle gelmesi için ameliyat tekrarlanır.NARKOZ / OPERASYON SÜRESİ

tam narkoz/ 3-5 saat

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ

1-2 gece

İŞE BAŞLAMA SÜRESİ

14. gün

AMELİYAT İZİ

pirinç tanesi kadar 6-7 adet

RANDEVU AL DOKTORA SOR