ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

DOLGU

Yüz yaşlanmasının ilk belirtileri yüzde dolgunluğu sağlayan yağ yastıklarının erimeye başlamasıdır. Bu erime alt göz kapaklarının altındaki yanak ve elmacık kemiği bölgelerinden başlar. Burun iki yanındaki çizgiler derinleşir ve alt göz kapakları sanki uşağıya doğru uzar, torbalar açığa çıkar. Yorgun bir ifade oluşur.

Bu sönmeye ek olarak bazı hatlarda derin ya da sığ kırışıklıklar da oluşur. Oluşmuş kırışıklıkları hafifletmek insanı sert ifadelerden kurtarabilir ve daha taze ve bakımlı görünmesini sağlayabilir. Hacim kaybını yerine koymak, belirginlik sağlamak ve kırışıkları hafifletmek için hazır halde satılan tıbbi dolgu maddeleri kullanılabilir.

Hazır dolgu maddeleri farklı formüllerde bulunabilir. En sık kullanılan dolgu maddesi vücutta doğal olarak bulunan ‘hyalüronik asit’ yapısındakilerdir (not: bu bildiğimiz anlamında yakıcı ‘asit’ maddesi değildir). Yüzde dolgunluk kaybı bulunan veya belirginlik elde etmek istenen bölgelerde uygulanabilir.

Dolgu uygulamaları, ön hazırlık ya da ameliyathane gerektirmeyen, muayenehane şartlarında uygulanabilen, sonucu hemen alınan işlemlerdir. Yapılan bölge ve kullanılan maddeye göre 5 ay ila 1,5 yıl kalıcılığı vardır.İŞLEM SÜRESİ

30-40 dakika

SONUÇ GÖRME

hemen

EK SEANS

2-3 hafta sonra kontrol

TOPLANTI/CEMİYETE KATILMA

10-15 gün

DAYANIKLILIK

5-18 ay

RANDEVU AL DOKTORA SOR