ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

GENİTAL ESTETİK

Vajina Daraltma
Vajina (kadın iç cinsel organı) genişlemesinin başlıca görülen iki sebebi vardır. Bunlardan birincisi normal doğum, ikincisi ise yaşlanmaya bağlı elastikiyet kaybıdır. Tüm bu hallerin dışında doğum yapmamış genç kadınlarda da yapısal olarak vajinada genişleme gözlenebilir. Cinsel mutsuzluk oluşabilir. Bu şikayet vajina çevresindeki kasların kasılması ile yapılan egzersizlerle ve/veya lazerle ameliyatsız vajinal sıkılaştırma yöntemi ile iyileştirilebilir. Cerrahi olarak vajinal iç örtünün fazla olan kısmının çıkarılması ve bağ dokusunun onarılması ile vajinal daraltma sağlanabilir.

Kadın Dış Genital Organın Estetik İşlemleri
Kadın dış genital organın iç ve dış dudakların birbirlerine göre fazla büyük veya orantısız olması giyim kuşamı olumsuz yönde etkileyebilir veya cinsel ilişki sırasında sorunlara yol açabilir. Kişi, görüntünün rahatsız edici olduğunu düşünebilir ve hijyenik açıdan zorluk yaşayabilir. İç dudakların büyüklüğü veya asimetrisine ek olarak dış dudakların sönük ve sarkık olması da görüntüyü kötüleştirir. Cerrahi ile dudaklar küçültülebilir, eşitlenebilir ve gerekiyorsa dudaklara kişinin kendi yağı ile hacim eklenebilir.

Ameliyat
Vajina daraltma veya dış genital estetik işlemleri genel anestezi veya sedasyonla lokal anestezi altında yapılır. 1-2 saat süren ameliyattan sonra hasta, hastanede kalmak zorunda değildir. Ameliyat bölgesinde ilk 48 saat ödem, gerginlik ve hassasiyet oluşabilir ve basit ağrı kesici ilaçlar kullanılır. 3. günden itibaren ameliyat bölgesindeki gerginlik azalmaya başlar, hareketler kolaylaşır. 1. haftadan sonrada günlük yaşam aktivitelerine dönülür. Cinsel ilişkiye girilmesi  yapılan müdahaleye göre 3 ila 6 haftadan önce önerilmez. 


NARKOZ / OPERASYON SÜRESİ

tam veya yarı narkoz/ 1-2 saat

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ

belki 1 gece

İŞE BAŞLAMA SÜRESİ

7. gün

AMELİYAT İZİ

katlantı yerlerinde ince çizgiler

RANDEVU AL DOKTORA SOR