ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

KİLO VERME SONRASI

Çok şişman kişilerin mide ameliyatı veya diyet/egzersiz ikilisiyle  20 kilo veya daha fazla kilo kaybetmesi öncelikle tebrik edilmesi ve kutlanması gereken bir olaydır. Kişinin kendi sağlığına yaptığı son derece önemli bir yatırımdır.

Bu kişilerin vücudunda deri maalesef kilolar gittikten sonra elastikiyetini kaybetmiş ve sönmüş bir balon gibi ileri derecede sarkar. Hatta vücut bazen öyle bir hal alır ki kişiler kilo verdiklerine sevinemezler, yeni ve makul vücut ağırlıklarına rağmen istedikleri gibi giyinemezler. Bu durumlarda sarkmış vücudu toparlamak için klasik karın germe, iç bacak germe, kol germe ameliyatlarına ek olarak başka ameliyatlar da yapılırsa iyi sonuçlar elde edilir.

Tüm beden germe ameliyatı, kuşak tarzında bir karın germeye benzer. Bel altı hizasında yapılırsa sarkmış karın dışında popo kaldırma ve basen germe işlemi de yapılmış olur. Tüm beden germe ameliyatı meme altı hizasından da yapılabilir, bu durumda meme dikleştirme ile birleştirilebilir, aynı anda sırt germe yapılmış olur ve sırt katlantıları giderilir. Bazen tüm beden germe ameliyatlarında karın ortasında dikine inen bir kesi eklenerek enine toparlama da sağlanır ve gövdeyi toparlama işlemi daha etkili hale getirilmiş olur.

Ameliyat öncesi uygun hazırlık bu ameliyatlarda önem arz eder. Mide ameliyatı olunmuş ise üzerinden 1,5 sene geçmiş olmalıdır. Hedef kiloya ulaşılmış veya çok yaklaşılmış olmalı ve hasta bulunduğu kiloyu en az 6 aydır muhafaza ediyor olmalıdır. Kan değerlerinin normal düzeylerde olması çok önemlidir. Kilo verme sonrası toparlama ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve 2-6 saat sürebilir. Ameliyatın büyüklüğüne göre bazen hastanede 2 gün kalmak gerekebilir.


NARKOZ / OPERASYON SÜRESİ

tam narkoz/2-6 saat

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ

1-2 gece

İŞE BAŞLAMA SÜRESİ

10-15 gün

AMELİYAT İZİ

şleme göre farklı

RANDEVU AL DOKTORA SOR