ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatlarında günümüzde en çok kullanılan yöntem, memelerin arkasına silikon implantlar (protezler) yerleştirmektir. Protez istemeyen hastalarda yağ enjeksiyonu ile meme büyütme bir seçenek olabilir.

Silikon protezlerin ve cerrahi yöntemlerin gelişmesiyle meme büyütme ameliyatları en sık uygulanan estetik ameliyatlardan biri olmuştur.  Son 10-15 yılda kullanılan teknoloji ile üretilen silikon protezler ile, meme kanseri, romatizmal hastalık, bağ dokusu hastalığı veya kadın üreme sistemi hastalıkları arasında bir bağlantı gösterilememiş ve FDA (ABD Sağlık Bakanlığının resmi denetleme) kuruluşu), bu protezlerin estetik amaçlı meme büyütme ameliyatlarında kullanımına onay vermiştir. Üstelik yeni silikon protezler sonradan çıkarılması gerekmeyen, yani hayat boyu yerinde kalabilecek bir malzemeden üretilmektedir.

Memeye konacak silikon protezin büyüklüğü, kadının vücut yapısı ve istediği görünüm arasında bir denge içinde olmalıdır. Bu denge sınırları içinde doğal bir görüntü de mümkündür, dikkat çekici ve iddali bir görünüm de.

​Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Silikon protezler meme altından yapılan 4-5 cm’lik bir kesi ile konur, böylece memenin kendi dokusu hiç kesilmemiş olur ve süt kanalları ve bezleri sağlam kalır.

​Operasyon sonrası hastalar aynı gün eve gidebilirler. Özellikle ilk birkaç gün hissedilebilecek ağrılar için basit ağrı kesici kullanılır. Bunun yanında göğüste ve memelerde gerginlik ve sıkışıklık hissedilmesi normaldir ve kadın zamanla yeni memelerine uyum sağlar. Hastalar tahminen 4-7 gün içinde rutin hayatlarına geri dönerler. Ameliyat sonrası yaklaşık 3 hafta boyunca takılan sporcu sütyeni iyileşmeye desteğin yanısıra konforu da sağlar.


NARKOZ / OPERASYON SÜRESİ

tam narkoz/2 saat

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ

belki 1 gece

İŞE BAŞLAMA SÜRESİ

4-7 gün

AMELİYAT İZİ

meme altında 4-5 cm

RANDEVU AL DOKTORA SOR