ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

MEZOTERAPİ

Vücutta problemli bir bölgede cilt altına tedavi ve estetik amaçlı ilaç zerk edilmesi işlemine mezoterapi denir. Estetik amaçlı mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan ve de göz önünde olan bölgelerdeki cildi canlandırmak ve düzeltmek için yapılır.

Bu sırada cilt içine enjekte edilen etken maddeler; güzellik kremleri içinde sık rastladığımız vitaminler, çeşitli protein yapıtaşları, özel enzimler, antioksidanlar ve nem depolayıcı, hacim vermeyen hyaluronik asittir.  Cildin, kollajen ve elastin sentezi aktive olur, antioksidasyon mekanizması daha güçlü işler ve yaşlanma etkilerine karşı cildin direnci artar.

Yüze sürülen kremler cilt bariyerini ancak sınırlı miktarda geçebilir, derin tabakalara nüfuz edemez. İşte mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef doku içine ulaştırılır. Bu tedavi direkt olarak cildi hedefler, cilde canlılık ve parlaklık verir. Cilt gerilir ve toparlar. Bu nedenle "Mezolifting" olarak da adlandırılır.

Seanslar ortalama 40-50 dakika sürer ve ilaçlar çok ince iğneler ile cilt altına enjekte edilir. işlemin yapıldığı bölgede kızarıklık, hafif şişlik ve nadir de olsa noktasal morluklar oluşabilir. Bir-iki haftalık aralarla uygulanan 3 ya da 5 seanslık kürler halinde uygulanır ve 6 ayda bir, iki seans veya 1-1,5 senede bir, bir kür olarak devam edildiğinde optimum sonuçlar alınır.


İŞLEM SÜRESİ

40-50 dakika

SONUÇ GÖRME

10-30 gün

EK SEANS

iki hafta arayla 3-5 seanslık kür

TOPLANTI/CEMİYETE KATILMA

5. gün

DAYANIKLILIK

1 yıl

RANDEVU AL DOKTORA SOR