ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

 Akçam Cad. Konaklar Mah. No.3 K.2 D.7 4. Levent

 0506 792 27 79

PRP

Platelet Rich Plazmanın (yoğun kan pulcuklu serum) ilk olarak bir tedavide kullanımı yaklaşık 20 yıl öncedir. Ilk önce diş hekimliğinde Japonya’da kullanılan yöntem giderek yaygınlaşmıştır. Kullanım alanları kas tendon eklem hastalıklarının cerrahisi, yüz kafa ve vücut kemikleri cerrahisi, beyin ve sinir cerrahisi, diş hekimliği ve estetik uygulamalar olup, her geçen gün genişlemektedir.

​Kanımızda bulunan kan pulcukları, hasarlı dokuların onarımını ve iyileşmesini sağlayan yapı taşları ve uyarıcılar barındırır. Cilde zerkedildiğinde bu ‘özler’ zaman ve çevresel faktörler nedeniyle ciltte meydana gelmiş hücre deformasyonlarının tamirini sağlar ve yenilenme sürecini başlatır.

​PRP işlemi için kişiden bir-iki tüp kan alınır ve işlemden geçirilerek pulcuklar toplanır, yüksek konsantrasyonda pulcuk içeren serum halinde  elde edilir. Yoğun kan pulcuğu içeren bu serum yüz, boyun gibi istenen bölgede deri katmanlarına enjekte edilir. Böylece dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek üstelik de vücudun kendi ürettiği etken maddeler, hedef dokuya aracısız verilir, cildin savunma mekanizmasını içeriden desteklenmiş olur.

1 saat kadar süren işlemin yapıldığı bölgede kızarıklık, hafif şişlik ve nadir de olsa noktasal morluklar oluşabilir. 2 Hafta ara ile yapılan 4-5 seanslık bir kür ve kür bitiminden  3 ay ve 9 ay sonra iki adet ‘idame seansı’ ile maksimum etkiye ulaşılır. 


İŞLEM SÜRESİ

1 saat

SONUÇ GÖRME

10-30 gün

EK SEANS

iki hafta arayla 4-5 seanslık kür ile 3 ve 9 ay

TOPLANTI/CEMİYETE KATILMA

5. gün

DAYANIKLILIK

9-12 ay

RANDEVU AL DOKTORA SOR